Ako odstrániť huby zo stien?

Pleseň a huby sú v našich klimatických podmienkach všeobecný problém. Prítomné v dome spóry týchto organizmov sú neviditeľné pre oko, ale môžu byť nebezpečné pre vaše zdravie. Ak chceme efektívne bojovať s plesňou, mali by sme nielen odstrániť príznaky v podobe nevzhľadných výkvetov na stenách, ale zo všetkého najviac - odstrániť jej príčiny.

1male

Najdôležitejšou príčinou nevzhľadnej a nebezpečnej koncentrácie plesní na stenách je vlhkosť. Dlhodobé pretrvávanie vysokej vlhkosti vo vnútri miestnosti je často dôsledkom nedostatku riadneho vetrania. Vznášajúca sa vo vzduchu vodná para kondenzuje na stenách v dôsledku kolísania teploty. Pravidelne zhromažďovanie vlhkosti týmto spôsobom poskytuje ideálne prostredie pre rast nebezpečných baktérií a plesní.

Voda môže tiež preniknúť do miestnosti z vonku, napríklad prasklým odkvapom, netesnou strechou alebo inými závadami v konštrukcii budovy. V tomto prípade boj proti plesniam začíname odstránením závady.

Zbytočné opravy

Ale čo robiť s hubami na stene? Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, nemusíme odstráňovať omietky k „holým tehlám". Nevzhľadného problému sa môžeme zbaviť v mnohých prípadoch miestnej aplikácii Fungicídneho prípravku VIDARON. Je to špeciálny prostriedok pre boj proti hubám a plesní v domácností. Jeho účinnosť je založená na najnovšej generácii biocídov, zlúčenín pre boj proti škodlivým organizmom.

v_preparat_grzybobojczy_gotowy_do_uzycia_bezbarwny_500mlFungicídny prípravok VIDARON preniká do štruktúry podkladu a tak dlho a účinne eliminuje výkvety. Vhodné pre použitie na rôzne povrchy: drevo, steny, múry a omietky. Môže byť použitý pre emulzívne, klihové a náterové farby a iné stavebné materiály - dodáva expert.

Fungicídny prípravok VIDARON je vhodný pre použitie vo vnútri aj mimo budovy. Vďaka nemu účinne predlžujeme životnosť prvkov záhradnej architektúry z dreva.

Ako používať?

Prípravok je najvýhodnejšie aplikovať na stenu pomocou spreja priamo z nádoby. Počas používania, nezabudnite zachovať primerané bezpečnostné opatrenia: odev a ochranné okuliare.

2mae

Po prvom použití, počkajte hodinu - mycélium začne znateľne slabnúť. Zaútočené miesta mali by sme dôkladne očistiť. Na konci stačí umyť stenu vodou. Pre istotu, kedy je úplne suchá, môžeme použiť ďalšiu vrstvu prípravku.

3male

  • 3male_10.jpg
  • 2mae_10.jpg
  • 1male_8.jpg